• foto head7
  • foto head8
  • foto head12
  • foto head 13
  • foto head4

Bijen terug in Biest-Houtakker

Op deze site is meerdere keren melding gemaakt van enerzijds het belang van bijen voor ons milieu en de natuur, anderzijds de wens van de Stichting Wel Gement om de imkerij terug te brengen naar ons dorp onder verwijzing naar ons dorpswapen en de dorpsvlag. Op zowel wapen als de vlag komt onder verwijzing naar het verleden een bijenkorf voor. Eerder werden van imkers uit de omgeving bijenkasten geleend om deze tijdelijk te plaatsen om met name de lindenhoning binnen te halen. Deze kasten werden meerdere jaren op rij geplaatst bij de Fam. Beekman.

Op vrijdag 7 juni 2013 is het zover. Dan worden op een adres aan de Biestsestraat, midden in het gebied met de lindenbomen en midden in het groene gebied in de oksel van het Vossenhol en de Biestsestraat, de eerste 4 bijenkasten geplaatst. Deze kasten zullen door onze Biestse imker Mart van Vught beheerd gaan worden. Mogelijk zal binnenkort op deze site een officiële foto worden geplaatst.

We hebben 319 gasten en geen leden online